Keyifli Enerji Yaratım Atölyesi

Keyifli Enerji Yaratım Atölyesi – Joyful Energy Creation Workshop

Keyifli Enerji Yaratım Atölyesi

ÇATI Çağdaş Dans Sanatçıları Derneği
5,12,19, 26 Ocak 2017 Perşembe
20:00-22:00

Yaşamdan hepimiz keyif almak istiyoruz. Ama bazen hayat şartları, yaşadığımız ortam, çevremizdeki kişiler ve daha birçok faktör bize keyfimizi kaçıran deneyimler yaşatıyor. Çoğu zaman da farkında olarak veya olmayarak bizler kendi keyfimizi kaçıracak şeyler yaratıyoruz, veya bize keyif veren şeyleri yaratmıyoruz.

İşte bu atölye tam da bu konuyu ele almak niyetiyle hazırlandı: Biz şu anda kimiz, nasıl yaşıyoruz, nasıl yaşamak istiyoruz, nelerden keyif alıyoruz, keyfimizi kaçıran şeyler neler, keyfimizi kaçıran şeyleri bırakıp yaşamımıza keyif katan şeyleri nasıl yaratabiliriz, yaşamımızı an be an nasıl daha keyifli hale getirebiliriz?

Bir deyişe göre ermiş kişi hayatta sorun yaşamayan kişi değildir, hayattaki sorunların üzerinde sörf yaparak ilerleme yeteneğini geliştirmiş kişidir. Haydi o zaman gelin beraber nasıl sörf yapacağımızı, dalgalardan nasıl keyif alabileceğimizi araştıralım!

Hayat İçin İyi Şeyler projesi kapsamında yine deneysel ve deneyimsel bir çalışmayla karşımıza çıkan Engin Çolak bizleri dans-hareket terapisi ve yaratıcı sanat terapisi yöntemleri, Transformal Nefes®, meditasyon ve geleneksel yaratıcılık ve şifa yöntemlerini kullanarak beden, zihin, duygu, ruh denklemini “yaşamı kendimiz için nasıl daha keyifli hale getirebiliriz?” sorusu üzerinden hep beraber araştıracağımız bir yolculuğa davet ediyor.

Haftada bir gün yaklaşık 2 saat süren buluşmalarla gerçekleştirilecek olan ve ilk aşamada 1 ay sürecek “Keyifli Enerji Yaratım Atölyesi”ne düzenli devam etmenizi öneriyoruz. Devam ettikçe yaratıcı ve keyifli yanınızı daha yakından tanıyacak, onunla daha yakın arkadaş olacaksınız!

Not: Çalışmaya katılmak için herhangi bir ön koşul yoktur ve ön kayıt gerekmemektedir. Doğrudan Perşembe günü gelip çalışmaya katılabilirsiniz. Çalışma dans ve hareket içerdiği için yanınızda eşofman tarzı rahat kıyafet ve ayaklarınız üşüyorsa kalın çorap/patik/mesh getirmenizi rica ederiz.

Adres: ÇATI (Çağdaş Dans Sanatçıları Derneği) – Lüleci Hendek Caddesi, Hacı Mimi Külhanı Sokağı, no:1 Kat:3, Tophane, İstanbul.